Firma
Profili

Enformak A.Ş., 1980 yılında plastik ve elastomer işleyen sektöre yedek parça üreten bir atölye olarak kuruldu. Bir atölye, yenilikçi ve sürekli gelişen bir şirkete dönüştü. Tecrübeli kadro ile sürekli gelişen bir teknik büro yarattı. Hammadde üreticileri ile işbirliği, tecrübe ve bilgi birikimi, teknik büroya yeni teknoloji ile dizayn ve müşterilerin karmaşık problemlerine uygun çözümler üretme kabiliyetini kazandırdı. İlk günden itibaren gelişme gücümüzü kovan ve vida üretimine yoğunlaştırdık. Hedefimiz; ürünlerimizde ısıl işlem ve yüzey kaplama çeşitliliği ile daha yüksek aşınma dayanımı, daha uzun çalışma ömrü elde etmek. Dizayn ve yüksek işleme hassasiyeti ile daha iyi performans ve daha az enerji sarfiyatı sağlamak. Sürekli gelişmekte olan plastik sektöründe, teknik kadromuz, kalite anlayışımız ve teknoloji kabiliyetlerimiz sayesinde kendini sürekli yenileyen uluslararası pazarda söz sahibi bir kuruluş olmaktır.

Kurumsal
bakış

Çağdaş ve etik insan kaynakları politikası güderek nitelikli insan gücüne katkı sağlamanın önemine inanıyoruz.

Gerçek ve faydalı bir çözüm sunabilmek için müşterilerimizin sorunlarına etkili çözümler üretiriz.

Profesyonel ekibimiz size projeniz için ihtiyacınız olan kavrayışı ve tavsiyeleri sunuyor.

Tarihçe

1980

Enformak A.Ş. Kuruldu.

Enformak A.Ş. 1980 yılında Lokman Saraç, Mehmet Mustafa Bölen ve Şerif Meriç tarafından bir atölye olarak kuruldu. İlk yılımızda oldukça iptidai şartlarda üretim yapıyorduk. Fakat bir avantajımız bu eksiğimizi fazlasıyla kapatıyordu. Kurucularımız, alanlarında Türkiye’nin en yetişmiş insanlarından bir kaçıydı.

1991

İlk ihracat ile dünyaya açılma.

Bir yıl önce ihracat belgemizi aldık ve artık dünyaya açılma zamanı.Bu yıl ilk ihracatımızı Libya’ya yaparak şirketimiz için çok önemli bir eşiği aşmış olduk. 11 yıl önce başlayan bu macera artık yeni bir zemine kaydı. Türkiye ile birlikte bizde büyüyecek ve söz sahibi olacaktık.

2000

Atölyeden fabrikaya dönüşüm. Yenilenme.

20 yıl önce başlayan yolculuk bu yılda ivmelenmeye başlıyor.Dünya ile teknoloji anlamında yarışabilecek noktaya gelebilmek için yenilenme kararı alınıyor ve yeni bir süreç başlıyor. Artık dünya ile yarışma zamanı geldi.

2007

İkinci teknoloji devri başlıyor.

Dünya ile yarışmayı öğrendik. Bu yıl itibariyle ikinci teknoloji atılımını gerçekleştirmeye başladık. Dünyada sadece seçkin üreticilerin kullandığı son teknoloji yatırımımızı 6.000 m2’lik yeni üretim üssümüzde konuşlandırdık. 3 milyon Euro’ luk bu yatırımla vizyonumuz dünya seviyesine ulaştı.

2008

Kurumsallaşma çalışmaları başladı.

Değişim zamanı. Modern yönetim anlayışını kurumumuza yerleştirmek artık hedefimiz.Bu yıl kurumsallaşma çalışmamızı başlattık. Dev kurumlara danışmanlık yapan, alanında Türkiye’de söz sahibi bir danışmanlık firmasıyla geleceğimizi şekillendirmek için imzalarımızı attık. Üretim alanında olduğu gibi yönetim anlayışımızda dünya standartlarının üzerine çıkmaya hazırız.

2015

Dünyada söz sahibi olduk. Günümüz itibariyle Amerika’dan Rusya’ya, İsviçre’den Hollanda’ya, Suudi Arabistan’dan Brezilya’ya 20 den fazla ülkeye gidiyoruz. Dünya üzerinde yüzlerce atölye ve fabrikanın en güvendiği partner olmaya devam edeceğiz.

2023

Hedef dünya liderliği.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100. Yılında dünyanın kovan-vida alanında lider firmalarından olmak için hedef koyduk. Bayrağımızı bu hedef doğrultusunda dünyanın her yerinde dalgalandıracağımıza söz veriyoruz.