Bimetalik
Kovanlar

Günümüzde plastik malzemelerin çeşitliliğinin artması ve akabinde abrasif ve korosif etkisi yüksek ,cam elyafı, kalsit, boyar maddeler, vs.. katkıların kullanımı standart kovanların ömrünü çok kısaltmakla birlikte, kısa aralıklarla duyulacak olan kovan ihtiyacı için oldukça yüksek zaman ve para kaybına yol açmaktadır.

Kullanıcılarımıza sunduğumuz bimetalik kovanlar ile, aşınma ve korozyon dayanımı yüksek, daha uzun ömürlü kovan ihtiyaçları karşılanmakta ve uzun süreli üretim ve kalite kaybı olmadan çalışmaları sağlanmaktadır.

Basınç dayanımı daha yüksek çeliklerden imal edilen kovanlar, iç yüzeylerine aşınma ve korozyon direnci yüksek özel alaşımlı malzemeler kaplanması ile bimetalik hale getirilmektedir.

Ekstrüzyon ve enjeksiyon dahil tüm kovanlarda uygulanabilen bu özellik ile, standart nitrasyonla sertleştirilmiş kovanlarda 0,2-0,6 mm sertlik derinliği bulunurken, bimetalik kovanlarda bu tabaka 2 - 4 mm olmakta ve standart kovanlara nazaran ömürleri 2-3 kat daha fazla olmaktadır.

Fe-Cr tabanlı, Ni-Co tabanlı ve Ni tabanlı olmak üzere 3 faklı özellikte alaşım seçeneği sayesinde kullanım ve ihtiyaca göre farklı kaplama alaşımları seçilerek, korosif ve abrasif etkiler minimize edilebilir.

4

Bilgi
edinin

Kovanlar, vidalar, filtreler ve diğer yardımcı ekipmanlar ile ilgili sunduğumuz çözümleri inceleyin.

Enformak Plastik Teknolojileri'nin hizmet alanında yer alan 15'den fazla endüstri alanına göz atın.

Sürdürülebilirlik yaklaşımımız; Teknoloji, Kalite, Tasarım ve Ar-Ge olmak üzere dört temel prensip üzerine kuruludur.

Proje
yaklaşımı

Ürün Tasarımı

Ürün tasarımı ve projelendirme kalite kontrol

Problem Çözme

Üretim problemlerini çözme

Teknoloji Geliştirme

Yeni teknoloji geliştirme

Mühendislik ve Analiz

Mühendislik ve analiz konularında uzman ekibimiz sayesinde gerçekleştirilmektedir