Üretim
Teknolojisi

Türkiye Plastik Sanayisine 1980'den beri firma olarak destek veren Enformak, yıllar geçtikçe sektördeki tecrübesini artırırken, imalathanesine eklediği yeni ve modern imalat makineleri ile kabiliyetlerini artırmıştır. Böylece Avrupa ile yarışır düzeyde bir üretim kapasite ve kalitesi yakalamıştır. Sektöre teknoloji kullanımı konusunda yön veren Enformak, modern imalatın getirdiği hız ve kaliteyi müşterilerine yansıtmanın gururunu yaşamaktadır.

CNC Derin Delik Tezgahı

Kovan içi deliğinin açılması ve honlanmasında kullanılan CNC derin delik tezgahı Türkiye’de ilk ve tek olarak ENFORMAK tarafından kullanılıyor. Daha hızlı ve hassas üretim yapabilen CNC kontrollü derin delik tezgahı ile özellikle çift kovanlarda üretim açısından büyük kolaylık ve hassasiyet sağlamaktadır.

Yüksek delme ve büyütme hızı ile üretim süreçlerinde maksimum verim sağlayan tezgahımız, yüksek devirde gerçekleştirilen honlama işlemi sayesinde mükemmel yüzey kalitesi sağlamaktadır. Bu tezgâhımızda iş parçası, torna tezgahının aksine sabit durmakta olup, delme, büyütme ve honlama işleri hareketli kafalar sayesinde yapılmaktadır. Bu sayede, kovan ve vida eksen doğrusallığı başta olmak üzere tüm ölçüler H7 toleransta işlenebilmektedir. Ayrıca deliklerin ileri doğru değil, geriye doğru büyütülmesi ile çift kovan vida sisteminde çok önemli olan, merkez eksenleri arası mesafenin kesinlikle tam ölçüde ve hatasız işlenmesi sağlanmaktadır.

 

 

CNC Vida Açma Tezgahı

Düz, barrier hatveli ve diğer karmaşık yapılı tüm tek ve çift vida tasarımlarının işlenmesinin mümkün olduğu CNC Vida Açma Tezgahımız, özel vida işleme programı sayesinde işlenmesi güç olan hatve ve diğer elementlerin değişik açı ve kombinasyonlarda rahatça işlenmesi sağlamaktadır. Manuel tezgahlara göre işleme hızı ve hassasiyeti çok daha yüksektir.

 

Bilgi
edinin

Kovanlar, vidalar, filtreler ve diğer yardımcı ekipmanlar ile ilgili sunduğumuz çözümleri inceleyin.

Enformak Plastik Teknolojileri'nin hizmet alanında yer alan 15'den fazla endüstri alanına göz atın.

Sürdürülebilirlik yaklaşımımız; Teknoloji, Kalite, Tasarım ve Ar-Ge olmak üzere dört temel prensip üzerine kuruludur.

Proje
yaklaşımı

Ürün Tasarımı

Ürün tasarımı ve projelendirme kalite kontrol

Problem Çözme

Üretim problemlerini çözme

Teknoloji Geliştirme

Yeni teknoloji geliştirme

Mühendislik ve Analiz

Mühendislik ve analiz konularında uzman ekibimiz sayesinde gerçekleştirilmektedir